Kartkówka przymiotnika

Pobierz

Kartkówka.. Gdy chcemy zaznaczyć, że jakaś cecha jest bardziej intensywna wtedy stopniujemy dane słowo poprzez dodanie more w stopniu wyższym oraz the most w stopniu najwyższym.. NOWOŚĆ.. Napisz, przez co odmienia się przymiotnik.. Całymi dniami wyleguje się w wiklinowym koszyku na miękkiej poduszce.. Jeżeli przymiotnik kończy się samogłoską "-e", to w stopniu wyższym otrzymuje tylko końcówkę "-r", np.: nice + r → nicer.. Jeżeli dwusylabowy przymiotnik kończy się na "-y" (które w języku angielskim jest spółgłoską), to w stopniu wyższym "y" zamienia się w "i", np.: early + er → earlier.. dobry lubiany Stopień równy Stopień wyższyJ52 Brainy 5 klasa / Unit 3/ Degrees of comparison - Stopniowanie przymiotników kl. 5 - Stopniowanie przymiotników Angielski kl. 5Które stoopiowanie przymiotnika jest prawidłowe: answer choices.. Klasa 5 unit 4 POPRAWA.. Pobierz ćwiczenie w formacie PDF.. W podanym tekście podkreśl wszystkie rzeczowniki.. Zaloguj się lub Dołącz do Klubu.Podgląd treści.. niebieski, niebo, nie bać się, nie być.. Kartkówka.. Opisz swój piórnik , użyj w opisie dziesięciu przymiotników i je podkreśl.W podanych szeregach wyrazów podkreśl przymiotniki: upadek, upadać, upadły, upadanie.. Powiemy na przykład, że Jaś jest grzeczny, ale Tomek grzeczniejszy (od Jasia), a Witek jest najgrzeczniejszy z całej klasy.. 1.W poniższym tekście podkreśl przymiotniki..

Przymiotnik - kartkówka klasa IV, V.

tani, zdrowy, metalowy, łososiowy, dobry, owczy, drewniany, słaby, słony, ziemny, ciemny, iglasty, bystry, elektryczny, żelazny, rzadki, daleki, owocowy, wełniany, asfaltowy.. Z tym puszystym dywanem mam tylko kłopot (narzędnik).. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.Stopniowanie przymiotników angielskich - Ćwiczenia i testy interaktywne z języka angielskiego.. 4) Zaznacz wszystkie przysłówki.. Filip jest leniwy.. Napisz podane w zdaniach przymiotniki z przeczeniem.Części mowy: rzeczownik, przymiotnik, czasownik, przysłówek 1. a) Wieczorem b) Żółty c) Mała d) W domu e) Szybko f) Jutro 5) "Jutro pójdę z mamą do kina.". Spróbuj dokonać stopniowania przymiotników.. Liczebniki: setny, kilkanaście, kilka, jeden, ćwierć, siedem, pięcioro, trzykrotnie, druga, wiele, pięć siódmych, dziesięcioro, dwojako, siedmioro, podwójnie, trojako.. przymiotnik--stopień równy//stopień wyższy//stopień najwyższych//rodzaj stopniowania 1. wesoły 2. miękki 3. drewniana 4. dobry 5. nieciekawa ……./10 p.. Klasa czwarta.. Czy w podanym zdaniu występuje przymiotnik?Napisz, na jakie pytania odpowiada liczebnik..

Na polu pasło się (4 cielę) … i (4 krowa) ….Stopniowanie przymiotnika - uzupełnij.

(3 pkt) Dopisz cząstkę nie razem lub osobno - zgodnie z poznanymi zasadami ortograficznymi.. Przymiotnik to .. część mowy.. Uzupełnij tabelę.. Zahlen 0-20, czasowniki regularne, zdania Kartkówka jak w temacie, liczby 0-20, czasowniki regularne oraz pytania podstawowe: wie geht's dir, wie heisst du,wie alt bist du, wo wohnst du, woher kommst du, skopiowana, dla dwóch grup.Stopniowanie przymiotników angielskich 3+ sylabowych.. Pobierz.. Następnie wypisz tylko rzeczowniki w liczbie mnogiej i określ ich przypadek i rodzaj.. Stopniowanie przymiotników.poziom ćwiczenia: elementary.. Uczniowie byli .zwykle zainteresowani pracą w fabryce, ale dyrektor mówił cicho i .najciekawiej.. czerń, czernieć, oczerniać, czarny.. Co nazywa przymiotnik?. .wystepuje w stopniu to jedno z polecen testu Przymiotnik TEST zamieszczonego na aleklasa.pl.Znajdziesz tu informacje o prawidlowej kolejnosci przymiotnikow w zdaniu.. c) jaki, jaka, jakie?. Wyślij.. Przymiotnik kl.4.. by AgnieszkaWozniak.. Dawno nie widziałam tak puszystego dywanu (dopełniacz).. Materiał jest dostępny tylko dla nauczycieli, którzy mają uprawnienia do jego pobrania.. Zadanie 6 Pisownia "nie" z przymiotnikiem.. mocny gorąca mądre piękni Stopień równy Stopień wyższy Stopień najwyższy 5.. W formie podstawowej odpowiada na pytania ., ., ..

Siedzą w pokoju i oglądają bogato ilustrowany atlas o zwierzętach.Stosowanie przymiotnika jako przydawki - kartkówka.

Natomiast gdy chcemy powiedzieć, że danej cechy jest mniej, wtedy dodajemy less w stopniu .Test Przysłówek, przymiotnik, liczebnik, zaimek, Rozdział III podręcznika Słowa na czasie - ćwiczenia dla Klasa I. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.1.. jasna -.kochać, Jurek, piękna, serwetka, deszczowy, pięty, lepsze, wodna, wichura, pokonać, stylowe, choroba, słony, twój 4. by KatarzynaWarda.. a) jak, gdzie, kiedy?. Mały Jaś ma pięknego kota Filipa.. Ala dostała puszysty dywan do swojego pokoju (biernik).. 3.Przygotuj się na kartkówkę z języka polskiego!. Przyporządkuj przykłady do odpowiednich rodzajów liczebników.. Imię i nazwisko.. zły, złość, zezłościć się, zezłoszczenie.. Opis gramatyki: Stopniowanie przymiotników angielskich.. W puszysty dywan łatwo wchodzi kurz (miejscownik).. Przymiotnik, tworząc z określanym przez siebie wyrazem .części mowy - karty pracy • Karty pracy kl 2 • pliki użytkownika kasia_kam przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • zima dopasuj czasowniki.pdf, rzeczowniki(2).jpgPrzymiotnik i .. to dwie części mowy, które się stopniują.. Pada deszcz, ale Asia i Ala miło spędzają czas.. Częste odkurzanie może zaszkodzić puszystemu dywanowi (celownik).. Przymiotnik.. Imię i nazwisko………………………………………………………………….. Przymiotniki angielskie z trzema i więcej sylabami stopniujemy opisowo.. Dokonaj stopniowania przymiotników nieregularnych..

........................................Kartkówka: przymiotnik ................................................. (imię i nazwisko) 1.Uzupełnij definicję przymiotnika.

Wyślij.a) Brudny b) Siwy c) Biegać d) Jeść e) Fryzjer f) Mówić 3) Na jakie pytania odpowiada przymiotnik?. c) Marcin jest bardziej chory od Anki; 5. a) Szekspirowski, b) Sienkiewiczowska, c) Piotrowy, d) Madejowe; 6. b); 7. b);Wśród podanych przymiotników podkreśl te, które się nie stopniują.. Stopniowanie przymiotników..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt