Napisz mowę oskarżycielską (lub obronną ) chilona chilonidesa

Pobierz

Zatem duchy uznaję, wedle twoich słów, tyś to nawet zaprzysiągał na piśmie w oskarżeniu.Mowa oskarżająca Balladynę.. Zebraliśmy się tutaj, by wymierzyć sprawiedliwośc córce Edypa- Antygonie.. Z rodzeństwa została jej jedynie Ismena, pozostali bracia zginęli w bratobójczej walce.. Jako obrończyni oskarżonej, będę się starała Was przekonać do sprawiedliwego wyroku wobec mojej klientki.Mowa końcowa w obronie Antygony - głównej bohaterki tragedii Sofoklesa "Antygona".. Wysoki Sądzie, Ławo przysięgłych, Drodzy Państwo zebrani na tej sali.. mowy przed sadem, co powinny zawierac, jaki powinny miec charakter.Bardzo.. Na początek pragnęłabym przybliżyć państwu osobę Rodiona Raskolnikowa - człowieka, któty potrafil z zimna krwia zamordowac dwie niewinne osoby: staruszke Alone Iwanowne i .TRESC.. ".ty mówisz, że ja duchy uznaję i nauczam o nich; inna rzecz: nowe, czy stare.. Wysoki sądzie, Ławo Przysięgłych zebraliśmy się tu, aby dojść do porozumienia w sprawie winy Józefa Skawińskiego.. Okazuje się być przebiegły, plugawy, kłamliwy i nieuczciwy.Mowa oskarżycielska przeciwko Antygonie.. Stoję przed Państwem, aby przedstawić dowody winy, Balladyny, która z zimną krwią zamordowała.. Wysoki Sądzie!. Wysoki Sądzie, Ławo Przysięgłych.. Wojna obronna 1939 - tragiczne dni września; Napisz mowę oskarżycielską lub obronna króla Bolesła..

+0 pkt.Napisz własna mowę oskarżycielską lub obrończą Jacka Soplicy.

Zebraliśmy się tu dzisiaj wszyscy, by wspólnie osądzić Jacka Soplicę.. prosze o odpowiedz (pilne!. Dziewczyna ta została pojmana ,gdy grzebała ciało swojego brata.Gdy skrapiała zwłoki,podeszli strażnicy.Ujrzawszy co czyni,.Charakterystyka Chilona Chilonidesa - "Quo vadis".. Antygona jest ona córką Edypa.. Moze nie bardzo pisze na temat, ale chcialabym sie dowiedziec jak wygłasza sie.. Wysoki sądzie, szanowna ławo przysięgłych, będę się starała dowieść zarzutów postawionych Rodionowi Raskolnikowowi w akcie oskarżenia.. Wysoki Sądzie, szanowna ławo przysięgłych oraz pozostali tu zgromadzeni.. Szanowna Ławo Przysięgłych!. Z chciwego, fałszywego i odrażającego człowieka zmienił się w pragnącego wybaczenia i kary za swe winy Chrześcijanina.. )wszystkim z gory bardzo dziekuje za pomoc.. Wysoki Sądzie, Ławo Przysięgłych.. szybko daje najjj na jutro .. CHCE TO ZROBIĆ FACHOWO.Chilon Chilonides - bohater powieści Henryka Sienkiewicza "Quo vadis" jest z pochodzenia Grekiem, z zawodu lekarzem, a z zamiłowania wróżbitą.. Odpowiedz przez Guest..

oskarżycielską Nerona.

Początkowo zależało mu tylko na pieniądzach, nie ważne do jak bardzo złego czynu by się przyczynił, liczyły się tylko włąsne korzyści.Mowa oskarżycielska Rodiona Raskolnikowa.. Krótko przedstaw związane ze sprawą postaci i wydarzenia, wyjaśnij meritum sprawy.. Nie mam doświadczenia w tej kwestii, bo niby skąd mam mieć.CHODZE DO LICEUM.a mam napisać oskarżenie lub obronę.postaci literackiej.. Zwłoki jednego zostały pogrzebane, natomiast.Przemowa w obronie Jacka Soplicy.. Zaapeluj do emocji słuchaczy.Przemowa w obronie Jacka Soplicy.. Zebraliśmy się tu dzisiaj wszyscy, by wspólnie osądzić, czy zasiadająca na ławie oskarżonych Antygona, postąpiła słusznie, grzebiąc zwłoki brata, Polinejkesa.. Wysoki Sądzie, Ławo Przysięgłych.. Jako obrońca oskarżonego, będę się starała Was przekonać do sprawiedliwego wyroku wobec mojego klienta.Najlepsza odpowiedź.. .Napisz mowę oskarżycielską lub obronną Jacka soplicy ( i jesli mozecie to napiszcie mi mowe obronną ;**) Prosze pomóżcie i jak beziecie pisac to napiszcie mp Wysoki sadzie i ławo przysięgłych zebraliśmy sie tu po to aby.. i cos tam dalej plisss i to am być tak troche stylistycznie góra 15, 20 zdań.. Sformułuj zdanie, które pozwoli ci zyskać przychylność słuchaczy.. Przedstaw tezę o niewinności lub jego winie.. Zlecono mi napisanie mowy oskarzycielskie bądż obrończej.Zupełnie nie wiem jak sie za to zabrać..

Przygotuj mowę obronną lub.

Wysuń argumenty i kontrargumenty.. Chilon Chilonides był człowiekiem w podeszłym wieku, głowę jego pokrywały srebrzące się, kręcone włosy, pod ustami niechlujnie rosła długo nie strzyżona broda.. Został on oskarżony o narażenie ludzkiego życia, ponieważ nie dopełnił obowiązku w pracy i nie zapalił morskiej latarni w Aspinwall.. Jej ofiarą była Alina, jej własna siostra, na co jest dowód, nóż znaleziony.Chilona Chilonidesa można nazwać bohaterem dynamicznym.. Jego chuda sylwetka, wklęsły brzuch i chude, krzywe nogi budziły śmiech wśród ludzi.Na zarzut wprowadzania duchów nowych i nie uznawania bogów których uznaje państwo, Sokrates wykazuje sprzeczności w oskarżeniu i mowie Meletosa.. Poznajemy go jako śmiesznego nędzarza pozbawionego dwóch palców u ręki, a w miarę rozwoju akcji do jego charakterystyki przybywa negatywnych cech..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt