Wyjasnij terminy monoteizm

Pobierz

Budowla, w starożytności służyły jako grobowce najczęściej.. Zamiar ogarnięcia pewnej całości, dążenie do objęcia wszystkiego; powszechnośc.. Sumerowie - lud, który osiedlił się na terenach w dolinie Tygrysu i Eufratu i stworzył cywilizację, z zaawansowanym systemem nauk i prawa, zajmowali się m.in. astronomią, matematyką, są twórcami pierwszego pisma zwanego klinowym.1.. atrybut-np. w starozytnej grecji bogowie mieli swoje atrybuty, np. Zeus-piorun, Atena-sowa ; symbol.braminizm forma religii indyjskiej reinkarnacja wiara w drugie wcielenie nirwana termin z buddyzmu oznaczający cierpieniepoliteizm wiara w wielu bogów monoteizm w jednego boga radża nie wiem xddendrochronologia datowanie przyrody np. kręgi na pniu drzewa hominidy gatunki człowieko-podobne/człowieko-pochodne etemenaki ceremonialna nazwa zigguratu nomarcha wyższy urzędnik starożytnego Egiptu dolina królów część nekropoli tebańskiej sfinks egipska budowla przypominająca .Monoteizm- wiara w jednego boga(chrześcijaństwo, judaizm, islam) Politeizm-wiara w wielu bogów(hinduizm, religie pierwotne)Wyjaśnij pojęcia: Indoeuropejczycy, kolonizacja, monoteizm, diaspora, Semici, patriarchowie, judaizm, tora, biblia, dekalog.1.. 3.Judaizm - religia monoteistyczna, której podstawą jest wiara w jednego Boga (osobowego, niepodzielnego, będącego bytem niematerialnym, bezcielesnym i wiecznym), będącego nie tylko stwórcą świata, ale także jego stałym "nadzorcą" lub "opiekunem".Zad1 Wyjasnij pojecia; -Uniwersalizm -dwujęzycznośc -monoteizm -franciszkanizm -angastynizm -tomizm Zad.2 Scharakteryzuj króto czasyy sredniowiecza ;) Nwm czy dobrze napisałem pojęcia, mogłem zrobic jakoms literówke..

monoteizm - jest to religia oparta tylko na jednym bogu.

mit- starozytne podanie, ktore jest w wiekszosci wymyslone, np. mity greckie o takich ludziach jak achilles, czy herosacj jak Herkules/Herakles.. Wyjaśnij pojęcia.. politeizm- wielobostwo.. μόνος monos - "jedyny" + θεός theos - "bóg") - wiara w istnienie tylko jednego boga i w przeciwieństwie do henoteizmu wykluczająca istnienie jakichkolwiek innych istot boskich.. 2016-05-30 20:35:07 Wyjaśnij pojęcia : nasza era,przed naszą erą,wiek,faraon,mumia,piramidy, politeizm Dam naj odpowiedź!. impresjonizm - nazwa od obrazu Moneta "Impresja.. naturalizm - kierunek, który kazał mówić prawdę o biologizmie ludzkim, cielesności i fizjologii, starości i śmierci - traktuje człowieka jak przedmiot badań.. Wschód słońca".system irygacyjny - stworzony przez człowieka system umożliwiający dopływ wody z rzek na pola uprawne.. Nazywa stany emocjonalne i próbuje dać odpowiedź na to, co niejasne, przybliżali to, co nadaje kształt.monoteizm mozaika możni muezzin/muezin mumifikacja nacjonalizacja nacjonalizm nakład/system nakładczy/chałupnictwo namiestnik naturalizm nawa nazizm nekropola neolit nepotyzm 1 nepotyzm 2 nestorianizm neutralność/państwo neutralne niewolnictwo niewolnikWyjaśnij terminy: naturalizm, impresjonizm, symbolizm, secesja..

Czy sądzisz, że monoteizm jest bardziej postępowy niż politeizm?

Przeciwieństwem monoteizmu jest politeizm (bądź ateizm) .Politeizm - wiara w istnienie wielu bogów (np. przedchrześcijańska religia Słowian, religia starożytnej Grecji .Wyjaśnij pojęcia -mit, -mitologia, -politeizm, -monoteizm, -epos, -porównanie -homeryckie, -przypowieśćMit to opowieść o bogach, dawnych wierzeniach, i bohaterach.. - Religia politeistyczna jest to - Pytania i odpowiedzi - Język polski1.. Systemy kanałów w starożytności, nawadniały glebę dzięki czemu rozwijało się rolnictwo..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt